Loading...
Czarnogóra

Czarnogóra na wakacje. Taniej nawet o 50%

Oszczędności:

Rezerwacja 15 dni przed planowaną datą odlotu jest statystycznie najlepszym czasem na tanie loty do Czarnogóry. Ogólny trend jest taki, że im bliżej rezerwacji do daty wylotu, tym droższy będzie Twój lot. Według statystyk najtaniej jest wylecieć w niedzielę, a najdrożej w piątek.

Loty do Czarnogóry w godzinach porannych są najtańsze.

Nigdy nie rezerwuj hotelu bezpośrednio na jego oficjalnej stronie internetowej bądź telefonicznie. Te ceny są zawsze zawyżone od tych, które dostępne są w porównywarkach.

Hotel do Czarnogóry powinno się rezerwować od 3 do 5 miesięcy przed planowanym terminem wyjazdu.
Najwyższe ceny hoteli w Czarnogórze są w Czerwcu. Najniższe w Lutym.

Cena będzie niższa jeśli rezerwacji dokonamy w dni robocze. W weekendy ceny są zawsze wyższe.

Uważaj na ukryte koszty. W prawie wszystkich rezerwacjach znajdziesz ukryte koszty. Podatek turystyczny, nieuwzględniony VAT czasami nawet wifi lub klimatyzacja czy ogrzewanie. Dokładnie przeanalizuj za co płacisz i jaka będzie ostateczna kwota do zapłaty.

Wykorzystuj filtry wyszukiwania. Dzięki czemu szybko znajdziesz hotel, który odpowiada Twoim potrzebom. Sugerujemy zwrócić szczególnie uwagę na dwie opcje:

*ocena lokalizacji – jeśli nie chcesz przebywać w podejrzanych miejscach o wątpliwej sławie bierz pod uwagę tylko pozycji z wynikiem 7 lub więcej.
*ocena hotelu – zalecamy wybór hotelu z oceną minimum 7,5. Oceny Klientów to najlepsza wizytówka hotelu, więc staraj się nigdy nie schodzić poniżej tego poziomu, aby zapewnić sobie przyjemny wypoczynek.

Inne popularne filtry do sprawdzenia:

Śniadanie w cenie
Recepcja. Czy czynna jest przez całą dobę? Jest to istotne jeśli nie znam dokładnej godziny przyjazdu i nie chcę się martwić spóźnieniem).
Parking
Darmowe wi-fi – jest dostępne prawie we wszystkich hotelach, ale warto o tym pamiętać.
Polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych hoteli w niezwykle atrakcyjnych cenach.

RANKING HOTELI

Bezpieczeństwo 7/10:

Czarnogóra to stosunkowo bezpieczny kraj. Jego wskaźnik przestępczości jest dość niski. Obywatele Czarnogóry to ludzie bardzo ciepli i przyjaźni, więc z pewnością możemy liczyć na ich pomoc.

*W Czarnogórze występują jednak kieszonkowcy. Szczególnie w zatłoczonych miejscach odwiedzanych przez turystów (Kotor, Budva, Sveti Stefan i Herceg Novi). Nie powinniśmy nigdy, więc brać ze sobą wszystkich pieniędzy podczas wypadów na plażę czy miasto, a wszystkie kosztowności trzymać zamknięte w hotelowym sejfie.

Oczywiście mamy nadzieję, że wyjazd do Czarnogóry będzie bezproblemowy. Poniżej zostawiamy jednak bezpośredni kontakt do Polskiej ambasady w Czarnogórze. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Z Podgoricy (stolica Czarnogóry) są bardzo dobre połączenia autobusowe do Bośni i Hercegowiny oraz Albanii. Jeśli, więc mamy trochę czasu możemy zwiedzić i te kraje.
ul. Kozaračka 79
81 000 Podgorica
Czarnogóra

Nr telefonu (sekretariat):
+382 20 608 320

Nr faksu:
+382 20 658 581

E-mail:
podgorica.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Nr telefonu alarmowego konsula:
+382 67 326 071
Godziny pracy:
poniedziałek-piątek 8:30-16:30 (Ambasada)
poniedziałek-czwartek 10:00-12:00 (Konsulat)